Kurtlar ve Boz Ayılar

kurt vs boz ayıNat Geo Wild yapımı olan kurtlar ve boz ayılar arasındaki olağanüstü savaşa dair başyapıt yayınlandı. Doğayı sürüler halinde yöneten tehlikeli kurt grupları ve tek başlarına dahi bir sürü gücündeki boz ayı bölgeleri karşı karşıya. Ayılar güçlü ve korkusuz, kurtlar ise savaşlara alışık ve saldırı konusunda gelişmiş taktiklere sahip. Bakalım bölgeye hakim olacak tarif saf kuvvet mi yoksa eğitilmiş askerler mi?

Kutup Ayıları Belgeseli

kutup ayıları belgeseliBuzlarla dolu donmuş suların, soğukların ve zor doğa koşullarının efendisi kutup ayıları gözünüzü ayıramayacağınız bir yapıtla karşınızda. Dünyamızın geri dönüşü olmayacak şekilde kirlenmesi, kürk elde etmek için yapılan yasa dışı avlanmalar, buzulların erimesi ve küresel ısınma sorunu sebebiyle türü tehlikede olan bu canlıları biraz daha yakından tanıyalım.

Ayıların Krallığı – Ayı Belgeseli izle

Sibirya’nın uzak doğusunda, dünyanın öteki ucunda olan Kamchatka’da geçen belgeselde ayıların kurdukları krallıklar ve yaşama alanları ile ilgili görüntülere dayalı bilgiler ve saptamalar bulunmaktadır. Bu bölge doğanın en vahşi ve yabani bölgelerinden biridir. İlk dakikalarda görebileceğiniz üzere aktif volkanik faaliyetler ve akan lavları bölgede rahatça gözlemleyebilirsiniz.