Muhteşem Avcılar ve Yırtıcılar Belgeseli

muhteşem avcılar yırtıcılarKedigiller ailesi geniş bir yelpazeye sahip ailedir. Evcil kedilerden büyük yırtıcılara bir çok türü kapsar. Muhteşem avcılar ve yırtıcılar belgeseli içerisinde kedigillerden en tehlikelisi olan aslanlar ve avlanma stratejileriyle ilgili etkileyici görüntüler bulunmaktadır. Vahşi doğanın diğer etkin yırtıcıları da belgeselde yer almaktadır. Saldırı ve avlanma esnasında sürü psikolojisi, aslan topluluklarının kendi aralarındaki hiyerarşisi ve avlanma teknikleriyle enfes bir yapıt.

Vahşi Aslan Sürüleri

vahşi aslan sürüleriGüney Afrika kırsallarının Singita bölgesinde çok çeşitli hayvan türleri barınmaktadır. Burada besin zincirinin en tepesini vahşi aslanlar oluşturur. Aslanlar tek başlarına avlanabilirler ancak sürü haline geldiklerine muazzam bir avcılık yeteneği sergilerler. Yapıt; bir aslan ordusunun nasıl bir yırtıcı ordusuna ulaştığını anlamak için hayvanların savaş alanlarını incelemektedir. Aslanların hareketlerinin analizleri, avlarının görüntülerini onların gözünden nasıl gözüktüğünü ve sürüde yaşamanın sınırları ne kadar zorladıklarını belgeselde keşfedeceksiniz.

Aslan ve İnsan Dostluğu – Kevin Richardson Belgeseli

kevin richardson aslan dostluğuGezegenimizin en tehlikeli yırtıcıların kralı sürüsüne bir insanı kabul ediyor. Etrafının iri aslanlarla çevrilmesinden mutluluk ve huzur duyduğunu söyleyen kahramanımızın ormanın krallarıyla nasıl dostluk kurduğunu hep beraber izleyelim. Belgesel Kevin Richardson adlı 1974 doğumlu genç bir hayvanseverin kişisel parkında geçmektedir. Bu işi tamamen gönüllü yapmaktadır. Ancak park masrafları, hayvanlar için yiyecek ve tıbbi ihtiyaçlar Kevin’i maddi olarak çok zor duruma sokmaktadır.


Beyaz Aslan – Dağ Aslanları Belgeseli

Beyaz Aslan - Dağ AslanlarıDünyamızda sayıları sadece 30 kadar kalan dağ aslanları belgeseli yayınlandı. Türkçe dublaj olan yapımda beyaz aslan ve sürüsü hakkında bilgiler sergilenmektedir. Ormanın kralı görüntüsünden çok doğanın koruyucusu görüntüsüne sahiptirler. Soyları büyük bir tehlikede olduğu için Afrika’da ulusal bir parkta gözlem altında tutulmaktadırlar. Sayılarını çoğaltmak için bir çok bilimsel çalışma sürdürülmektedir ancak bilinmeyen sebeplerden ötürü bu çalışmalar başarılı olmamaktadır.