Taipan Yılanı Özellikleri

taipan yılanıHayvanbelgeselleri.com üzerinde daha önceden dünyanın en zehirli yılanları belgesellerimizde taipan yılanı hakkında kısa bilgiler verilmişti. Ancak bu türün içerdiği yüksek zehir miktarı, insan ölümlerine sebep olması ve besin zincirinin en üstlerinde yer almasından dolayı biraz daha yakından inceleyelim. Çok hızlı ve aşırı zehirli bir Avustralya yılanıdır. Çoğu tehlikeli hayvan türleri bu bölgede yaşamaktadır. Taipan yılanları Oxyuranus adıyla da anılırlar. Çoğu zaman ezeli rakini olan kara mamba ile karşılaştırılırlar. Kimilerine göre daha tehlikeli ve daha zehirlidirler.


İnsan Yiyen Yılanlar Yeşil Anakonda ve Ağlı Piton Belgeseli

insan yiyen yılanİstila edilen evlerde çekilen videolar, insan yiyen yılan türlerine ait internette dolaşan söylentiler ve doğada çekilmiş gerçek çekim görüntüler ile dev yılanların gizemi çözülüyor. Büyük yılanlar; ıssırma, sıkma ve yutma yöntemlerini kolları ve bacakları olmamasına rağmen ölümcül bir şekilde uygulamaktadırlar. Tarihte hiç olmadıkları kadar büyük boyutlara sahip olan bu canlıların mekanizmalarını çözmek için dünyanın en büyük 2 yılanı olan yeşil anakonda ve ağlı pitonları inceleyeceğiz.

Kral Kobra Belgeseli

Kral KobraVe hayvanlar aleminin baba lakaplı çok tehlikeli yılanı hakkında merak ettikleriniz yayımladığımız 2 kısa belgeselde. 6 metreyi bulan boylarıyla kobra yılanları dikeldiklerinde küçük avlarından ziyade büyük bir insanı dahi dehşete düşürebilmektedir. Zehirlerini ıssırarak veya tükürerek etrafa salarlar. Sinir sistemini etkileyen bu zehirler, kısa sürede bütün vücudu felç edebilir.

Zehirli Kara Mamba Belgeseli

Doğanın en tehlikeli ve en zehirli canlıları arasında yer alan kara mamba yılanı hakkında bilmedikleriniz, merak ettikleriniz ve görmek istedikleriniz bu belgeselde. Kara mambaların insanlarla olan etkileşimleri, insanla karşılaşmaları ve gerçekte yaşanmış olayların kesitlerini bu belgeselde izleyebilirsiniz.