Böcek Savaşları Belgeseli HD İzle

bocek savaşları hdGüney Afrika termitlerinden Zimbabve matabele karıncasına, dev eşek arılarından kraliçe arıların kolonilerine kadar büyük toprak mücadelesine hazır olun. National Geopraphic HD tarafından etkileyici bir yapıt karşınızda. Sayıları milyarların kat kat üzerinde olan böceklerin dünyasına bir de içlerinden bakalım. Yüksek çözünürlükte (HD) ve çok yakından çekilmiş görüntülerle çoğu zaman fark bile etmediğimiz bu canlıların birbirleriyle olan rekabetine çok şaşıracaksınız.

Böcek savaşları belgeseli içerisinde geçen ve internette hakkında pek fazla kaynak olmayan matabele karıncaları ile ilgili ek bilgiler:

  • 2,5 santimetre büyüklüğündedir.
  • Belgeselde izlediğiniz veya izleyeceğiniz üzere termitlerle savaş halindedirler. Etoburlardır ve genelde termitlerle beslenirler. Onları bu kadar kolay yenmelerinin sırrı zırhlarıdır. Bu karıncaların zırhları termitler tarafından delinemez.
  • Her koloni 1 milyon üyeye ev sahipliği yapabilir.
  • 4. dakikadaki görüntülerde olduğu üzere saldırı yapmadan önce 1 adet keşif karıncası yollarlar. Sonrasında 600 matabeleden oluşan tabur ile keşif yapılan yere saldırırlar. 600 asker 4000 düşmanı etkisiz hale getirebilir.
  • Küçük boyutlarına göre çok güçlüdürler. Bir insandan yüzlerce kat fazla kuvvete ve dayanıklılığa sahiptirler.

YORUMLAR / YORUM AT