Sibirya Kurdu – Haski (Husky)

sibirya kurdu haskiSoğuk hava koşullarının efendisi sibirya kurdu, bir diğer ismiyle haski (husky) hakkında bilgiler, özellikleri, yapısı, bölgeleri ve görüntülerini derledik. Masmavi gözleriyle tehlikeli bakışlarına rağmen içinde uysal ve insan canlısıdır. Ancak geneli bu yapıya sahip olsa da hepsinin gözleri mavi değildir. Bazı köpek türlerinin aksine çok inatçı ve kararcıdır. İşte bilgiler ve görüntülerle haski hakkında herşey.


Dünyanın En Güçlü Köpekleri

dünyanın en güçlü köpekleriKalıpları, kas kütleleri, saldırı güçleri ve etkili çeneleri ile dünyanın en güçlü köpekleri listesi köpek ırkları içerisinden en güçlülerinden oluşan ilk 10’u içermektedir. Dünyanın en uzun boylu köpeğinden en büyük cüsseli köpeğine kadar bir çok türü bu belgesel tadındaki videoda görebilirsiniz. Görseller ve yazılar köpek ırklarını övmekten ziyade tür hakkında detaylı bilgi vermek amaçlıdır.


Kurtlar ve Boz Ayılar

kurt vs boz ayıNat Geo Wild yapımı olan kurtlar ve boz ayılar arasındaki olağanüstü savaşa dair başyapıt yayınlandı. Doğayı sürüler halinde yöneten tehlikeli kurt grupları ve tek başlarına dahi bir sürü gücündeki boz ayı bölgeleri karşı karşıya. Ayılar güçlü ve korkusuz, kurtlar ise savaşlara alışık ve saldırı konusunda gelişmiş taktiklere sahip. Bakalım bölgeye hakim olacak tarif saf kuvvet mi yoksa eğitilmiş askerler mi?

Kara Kurt Belgeseli izle

kara kurt belgeseliKurtların keskin zekası ve etkin avlanma teknikleri detaylarıyla ve incelemelerle bu belgeselde görüntülenmektedir. Normalde sürüler halinde gezen bu türün aksine bu videoda yer alan kara kurt sürüsünden ayrılmıştır yalnız olarak yükselmeye ve yuva kurmaya çalışmaktadır. Müttefiksiz yaşamanın çok zor olduğu bu doğa koşullarında bakalım omega kurt özelliklerine sahip baş rol oyuncumuzun başına neler gelecek ve alfalığa çıkabilecek mi?

Dogo Argentino Tanıtım Belgeseli

Dogo argentino; yapı olarak çok atletik görünümlü ve etkili kaslara sahip bir hayvandır. Dişleri çoğu köpeğe göre daha sivridir ve ıssırma kuvveti de daha fazladır. Burun uçları siyah renkte olan bu türün bazılarında bir gözünde siyah benekler de görünmektedir. Kalın ve esnek boyun genetiğiyle avlanma konusunda diğer avcılara nazaran daha şanslıdır.


En Güçlü ve Tehlikeli Köpekler

Dünya üzerindeki en güçlü ve tehlikeli köpekler liste halinde isimleriyle ve çözünürlüğü kaliteli görüntüleriyle bu video’da sizlere sunulmaktadır.

Şunu bilmeliyiz ki köpekler sevecen, korumacı ve dost yanlısı canlılardır. Kendilerini güvensiz hissedikleri ve tehdit altında olduklarını düşündüklerinde saldırganlaşırlar. Güçleri genetik yapısından ve anne, baba cinslerinden gelmektedir. Görsellerde yer alan türler sırasıyla şunlardır: