Vahşi Aslan Sürüleri

vahşi aslan sürüleriGüney Afrika kırsallarının Singita bölgesinde çok çeşitli hayvan türleri barınmaktadır. Burada besin zincirinin en tepesini vahşi aslanlar oluşturur. Aslanlar tek başlarına avlanabilirler ancak sürü haline geldiklerine muazzam bir avcılık yeteneği sergilerler. Yapıt; bir aslan ordusunun nasıl bir yırtıcı ordusuna ulaştığını anlamak için hayvanların savaş alanlarını incelemektedir. Aslanların hareketlerinin analizleri, avlarının görüntülerini onların gözünden nasıl gözüktüğünü ve sürüde yaşamanın sınırları ne kadar zorladıklarını belgeselde keşfedeceksiniz.

Filler, zebralar, geyikler, zürafalar ve bir çok yabani hayvanın yaşadığı Singita doğal yaşam alanında gündüz ve gece olmak üzere 7/24 bir tehlike sürüyor. Adı vahşi aslan sürüleri. Bölge bahsettiğimiz üzere hayvan türlerine ev sahipliği yapma açısından çok zengin bir bölgedir. Otlayan büyük otçul hayvanların sık sık su içme ihtiyaçları doğmaktadır. Zeki avcılarımızın da bunun farkındadır.

Belgeselde geçen ve korunmakta olan yerden bir kare:

Güney Afrika Singita Kruger

Tabi birlikten güç doğar ancak bunun dezavantajları da oluşmaktadır. Sayı arttıkça doymak için ihtiyaç duydukları besin miktarı da artmaktadır. Bu yüzden daha riskli saldırılara ve daha büyük avlara girişmek zorundalar. Tek başlarına dahi ölümcül olan bu avcıları bir de vahşi aslan sürüleri grupları halinde iken izleyelim.

YORUMLAR / YORUM AT