Hayvanların En İlginç Gelenekleri

en ilginç hayvan gelenekleriHayvanlar dünyasında türlerin kendilerine has çok ilginç gelenekleri bulunmaktadır. Genellikle bu ritüeller çiftleşme çağrıları, dişi etkileme ve bölge korumak için yapılan içten gelen doğal hareketlerdir. Sizler için oluşturduğumuz en ilginç hayvan gelenekleri listemize bir göz atalım.

Yassı Solucan

yassı solucan

Yassı solucanlar yaratılışlarından dolayı bile çok ilginç özelliklere sahiptirler. Bunlardan en ilginci ise bu tür çift cinsiyetlidir. Gelelim ritüele… Çift cinsiyetli yassı solucanlar erkek üreme organlarını kullanarak kavgaya tutuşurlar. Kavgada güçsüz düşen taraf üreme olayında dişilik görevini üstlenir ve kavgayı yenen ise erkeklik görevini üstlenir.


 

Balonlu Fok

en ilginç hayvan gelenekleri

Balonlu fok balığı türleri çiftleşme ritüeli için ilginç bir geleneğe sahiptir. Burunlarındaki yapı ve genetik oluşumları sayesinde burunlarından basketbol topundan bile daha büyük olabilecek balonlar çıkarırlar. En büyük balonu çıkaran fok ise dişiyi etkiler.


 

Su Aygırı

su aygırı dışkı ve dişi etkileme

Bu ritüel midenizi etkileyebilir! Erkek su aygırı dişisini etkilemek için dışkısını dişinin üzerine atar. Ve bunu kuyruklarını kullanarak değişik biçimlerde ve şekillerde yapmaya çalışırlar.


 

Penguen

penguen dişi etkileme

Penguenler zarif ve kibar hayvanlardır. Bunun bir kanıtı da penguenlerin dişi etkileme geleneğidir. Erkek penguen dişisine jest yapmak için çakıl taşları toplar ve hediye eder. Romantizmleri burada da bitmez. Penguenler toplu halde göç ettikten sonra bütün o kalabalığın içinden kendi eşlerini tekrar bulurlar.

 

YORUMLAR / YORUM AT