Mutasyona Uğramış Bazı Hayvanlar

mutant hayvanlarGenetik sorunlar, DNA yapılarında değişim ve mutasyon tüm hayvanlar aleminde görülebilecek ilginç olaylardır. Ani sıcaklık değişimleri, bölgede aşırı ısınma, ultraviyole ışınlar, radyasyon, radyoaktif atıklar ve genlerin çarpışması hayvanların mutantlaşmasına sebep olabilir. Uzuvsal sorunlar ve genetik yapının değişmesiyle meydana gelmiş mutasyona uğramış bazı hayvanlar ile ilgili görselleri ve bilgileri derledik.

 

Domuz Maymun

domuz maymun

Çin’de dünyaya gelen yavru domuz dış görüşünüyle bir maymunu andırmaktadır. Gözleri, burunu, ayakları, diş yapısı ve vücut hatlarıyla maymuna benzerliği çok fazla olan bu domuzun mutasyon sonucu oluştuğu söylenmektdir.


 

Kaslı Köpek

kaslı köpek

Yukarıda görmüş olduğunuz genetik tazının lakabı Arnold’dur. Lakabını aldığı ünlü aktör gibi kusursuz ve çok güçlü bir kas yapısına sahiptir. Kanada’da genetiği ile oynanmış bu canlı hemcinslere göre çok hızlı, 2 kat daha güçlü ve çok daha az yağlıdır.


 

Tek Gözlü Kedi

tek gözlü kedi

Normal bir anne kediden meydana gelen tek gözlü kedi mutasyonun kanıtlarından bir tanesi dahadır. Ömrü çok uzun olmasada veterinerlerin inceleme fırsatı olmuştur.


 

Ayaklı Yılan

ayaklı yılan

Çin’de evinde uyurken garip sesler üzerine uyanan birinin farketmesi ve o an etkisiz hale getirilmesiyle yakalanan bu yılan ayaklara ve garip bir dış yapıya sahiptir. Şu an bu yılanın cesedi Çin Üniversiteleri tarafından incelenmektedir.


 

Kanatlı Kediler

kanatlı kediler

Derinin elastik olma hastalığının kedilerde de görünmesi üzerine bu kanatlı kediler ortaya çıkmaktadır. Bazı kanatlı kedi kalıntıları da bulunduğu söylenirken kanatların kullanışsız olduğu ve tüy yapısından kaynaklandığı da söylentiler arasındadır. Bazı kedilerin ise bu kanatları oynatabildikleri de görüldüğü söylenilir.


 

8 Bacaklı Keçi

8 bacaklı keçi

Bir çiftlikte meydana gelen bu keçi yavrusunun türdaşlarına göre bazı farkları bulunmaktadır. Yavru keçimiz 8 bacağa ve 2 üreme organına sahiptir. Veterinerlerin ve uzmanların incelemesi sonucu ikiz doğum gerçekleştirmek isteyen anne keçinin ikiz yavrularının mutasyona uğraması sonucu tek bir keçide 8 bacak ve 2 üreme organı ile doğması gerçekleşmiştir.


 

3 Göz 2 Burun 2 Ağızlı Kedi

3 göz 2 burun 2 ağızlı kedi

2012 yılında Guiness Rekorlar Kitabı’na giren bu kedinin 3 göz, 2 burun ve 2 ağzı bulunmaktadır. Lakabı ise Frank ve Lui’dir. Yaşama şansı çok düşük olan bu çift başlı kedimiz tam 15 yaşına kadar hayatını devam ettirmiştir.

YORUMLAR / YORUM AT