İnsanlara En Çok Saldıran Hayvanlar

insan öldüren hayvanlarKayıtlara geçen olaylar ve istatistiklerle elde edilmiş verilerle insanlara saldıran hayvanlar ve en çok ölümlere neden olan türler listesi yaptık. Bu hayvanlar tabiki doğal iç güdüleriyle hareket etmektedirler. Yaşama bölgeleri işgal edilmediğinde ve tehlike hissetmediğinde hiç bir hayvan canlıya karşı saldırgan tutum sergilemez. İşte hayvanların isimleri, resimleri ve özellikleriyle listemiz.

LEOPAR

leopar resmi

100 kilograma kadar ulaşabilen ağırlıklarıyla ve kaslı vücutlarıyla hızlı ve güçlü bir hayvan türü olan leoparlar her yıl ortalama 20 kadar insanı öldürmektedir.


 

İNEK

inek resmi

Zararsız, uysal ve tehlikesiz denildiğinde aslında ilk göstereceğimiz tür içerisinde yer alan inekler hiç beklenmedik anda attıkları tekmeler ile ölümlere yol açmaktadır. Her sene 100 kadar insan inek saldırıları üzerine yaşamını yitirmektedir.


KÖPEK

köpek resmi

Her yıl yaklaşık 200 kadar kişi köpek saldırılarıyla ölmektedir. Unutmamız gereken bir etken ise köpekler huzursuz edilmediklerinde ve tehlike hissetmediklerinde saldırmazlar. Doğal yaşam alanlarında yaşayan kurt köpekleri ise aç kaldıklarında insanalara saldırmaktadır. Bir kurt veya köpek saldırısında kendinizi korumak için hayvana saldırmak veya kaçmak yanlış bir davranış olacaktır. Doğru savunma ise olduğunuz yerde köpeğin gözlerine bakmanız ve korkutucu sesler çıkarmanızdır. Yerden bir şey alır gibi yapmak veya taş var ise taşı yere sertçe atmak, çakmağınız var ise yakmanızın katkısı olacaktır. Köpeklerin kulakları çok hassastır, yüksek sesler onları korkutacak ve uzaklaştıracaktır.

 


 

DENİZANASI

denizanası resmi

İnsanlar için denizlerin en korkulu canlısı denizanasıdır. Her yıl içerisinde 300’den fazla kişinin ölümüne yol açan bu deniz canlıları oldukça zehirlidirler ve saydam vücut yapıları nedeniyle kolayca farkedilmezler.


 

BUFALO

bufalo resmi

Yalnızlığı seven, ağır başlı bufalolar rahatsız edildiklerinde oldukça tehlikeli olmaktadır. 1500 kilogramlık cüsseleriyle bir insanı kolayca öldürebilen bu tür her yıl ortalama 400 kadar kişinin hayatını sona erdirmektedir.


FİL
fil resmi

Sakin ve duygusallıklarıyla ünlü olan filler hiç beklenmedik zamanlarda kötü olaylara sebep olmaktadırlar. Her sene 500’den fazla kişi fil saldırılarıyla ölmektedir. Filler doğada en büyük kulaklara sahip olan hayvanlardır. Köpekler gibi fil saldırılarında en iyi savunma yolu yüksek sesli ve korkutucu sesler çıkarmaktır.


 

TİMSAH

timsah resmi

Bataklıkların ve tropikal suların efendileri timsahlar her yıl 2500’den fazla insanın hayatına son vermektedir.


 

AKREP

akrep resmi

Küçük boyutlara rağmen çok büyük zehirler taşıyan akrepler her yıl 4000’e yakın kişinin ölümüne sebep olmaktadır.


 

YILAN

yılan resmi

Dünyanın en zehirli türlerini içinde barındıran yılan familyası en çok insan ölümüne sebep olan türdür. Her yıl 50.000 insan yılan ıssırmaları veya piton boğmalarıyla hayatını kaybetmektedir. Kobra yılanları ise yılanlar içerisinde en çok ölüme sebep olandır.

 

 

YORUMLAR / YORUM AT