Mutasyona Uğramış Bazı Hayvanlar

mutant hayvanlarGenetik sorunlar, DNA yapılarında değişim ve mutasyon tüm hayvanlar aleminde görülebilecek ilginç olaylardır. Ani sıcaklık değişimleri, bölgede aşırı ısınma, ultraviyole ışınlar, radyasyon, radyoaktif atıklar ve genlerin çarpışması hayvanların mutantlaşmasına sebep olabilir. Uzuvsal sorunlar ve genetik yapının değişmesiyle meydana gelmiş mutasyona uğramış bazı hayvanlar ile ilgili görselleri ve bilgileri derledik.

 

Kuzey Beyaz Gergedanı

kuzey beyaz gergedanıSon zamanlarda televizyonlarda ve haberlerde rastlayabileceğimiz ilginç bir tür olan kuzey beyaz gergedanı diğer gergedan türlerinden ayrılan bir özelliğe sahiptir. O da dünya üzerinde şu anda yaşayan sadece 4 adet bireylerinin olmasıdır. İsmi “Sudan” olan bu hayvan Kenya’da bulunmaktadır. Her saniye silahlı uzmanlar tarafından korunmaktadır. Çünkü türünün diğer örnekleri yasadışı av yapan insanlar tarafından katledilmiştir.


Srilanka’nın Vahşi Yaban Hayatı

Srilanka'nın Vahşi Yaban HayatıÜnlü herpotolog ve doğa bilimci Donald Schultz’un Srilanka bölgesinin vahşi yaban hayatı ile ilgili çektiği etkileyici bir belgesel. 5 tonluk bir filin halktan uzaklaştırma operasyonundan en zehirli yılanlara karşı bir çok ilginç anı içinde barındıran bir görüntü şölenidir. Srilanka bölgesi Hindistan ülkesinin topraklarıdır. Sahilin açıklarında bulunan tropikal bir adadır. İçinde bir çok hayvan türünü barındırır.

 

Muhteşem Avcılar ve Yırtıcılar Belgeseli

muhteşem avcılar yırtıcılarKedigiller ailesi geniş bir yelpazeye sahip ailedir. Evcil kedilerden büyük yırtıcılara bir çok türü kapsar. Muhteşem avcılar ve yırtıcılar belgeseli içerisinde kedigillerden en tehlikelisi olan aslanlar ve avlanma stratejileriyle ilgili etkileyici görüntüler bulunmaktadır. Vahşi doğanın diğer etkin yırtıcıları da belgeselde yer almaktadır. Saldırı ve avlanma esnasında sürü psikolojisi, aslan topluluklarının kendi aralarındaki hiyerarşisi ve avlanma teknikleriyle enfes bir yapıt.

Hayvanların En İlginç Gelenekleri

en ilginç hayvan gelenekleriHayvanlar dünyasında türlerin kendilerine has çok ilginç gelenekleri bulunmaktadır. Genellikle bu ritüeller çiftleşme çağrıları, dişi etkileme ve bölge korumak için yapılan içten gelen doğal hareketlerdir. Sizler için oluşturduğumuz en ilginç hayvan gelenekleri listemize bir göz atalım.

Melez Hayvanlar ve Resimleri

melez hayvanlarDoğada bir çok farklı türün çiftleşmesiyle ortaya gelen melez hayvanlar ve türleri bulunmaktadır. Kimileri aynı familyanın içinde farklı türler olduğu için pek farklılık göstermez ancak kimi hayvan türleri de farklı familyalardan hayvanların çiftleşmeleriyle oluştuğu içinde ilginç ve etkileyici dış görünümlere sahip olabiliyor. Yazımızda listelediğimiz photoshop gibi gözüken fotoğraflar gerçek çekim fotoğraflardır.

Belgeseli izle “Melez Hayvanlar ve Resimleri”


Erişkin Kediniz İçin En Doğru Tercih Yaşlı Kedi Maması

yasli-kedi-mamasiErişkin Kediniz İçin En Doğru Tercih Yaşlı Kedi Maması
Kedilerin ihtiyaçları aslında bakıldığı zaman temel olarak insanların ihtiyaçlarına oldukça benzerdir. Yine aynı insanlarda olduğu gibi kedilerin de temel ihtiyaçları her çağda farklı olmaktadır. Yaşlı bir kedi ile genç bir kedinin besin, temizlik gibi temel ihtiyaçları birbiri ile aynı değildir.


İnsanlara En Çok Saldıran Hayvanlar

insan öldüren hayvanlarKayıtlara geçen olaylar ve istatistiklerle elde edilmiş verilerle insanlara saldıran hayvanlar ve en çok ölümlere neden olan türler listesi yaptık. Bu hayvanlar tabiki doğal iç güdüleriyle hareket etmektedirler. Yaşama bölgeleri işgal edilmediğinde ve tehlike hissetmediğinde hiç bir hayvan canlıya karşı saldırgan tutum sergilemez. İşte hayvanların isimleri, resimleri ve özellikleriyle listemiz.