Sibirya Kurdu – Haski (Husky)

sibirya kurdu haskiSoğuk hava koşullarının efendisi sibirya kurdu, bir diğer ismiyle haski (husky) hakkında bilgiler, özellikleri, yapısı, bölgeleri ve görüntülerini derledik. Masmavi gözleriyle tehlikeli bakışlarına rağmen içinde uysal ve insan canlısıdır. Ancak geneli bu yapıya sahip olsa da hepsinin gözleri mavi değildir. Bazı köpek türlerinin aksine çok inatçı ve kararcıdır. İşte bilgiler ve görüntülerle haski hakkında herşey.


Katil Balina Bilgileri ve Görüntüleri

katil balinaDenizlerin korkulu memelisi katil balina ile ilgili bilgileri ve eğitmenler tarafından yapılan bir şov görüntüleri ile katil balinaları yakından tanıyalım. Katil lakaplarını kendi soydaşlarını da öldürüp yemelerinden alırlar. Okyanus yunusları sınıfına ait bir türdür. Ancak denizde bulunan bütün canlılar onun avıdır. Denizlerdeki besin zincirinde en üsttedirler. Sevimli görünüşlerinin altında bir süper avcı yatar. Yıllarca uzmanlar tarafından eğitilseler dahi sirklerde ve hayvanat bahçelerinde yapılan şovlarda eğitmenlerine saldırdıkları ve ölümlere yol açtıkları görülmüştür.


Dünyanın En Uzun Yaşayan Hayvanları

grönland balinası 1Hayvan ömürleri yarım saat ile ölümsüzlük arasında değişmektedir. Dünyanın en uzun yaşayan hayvanları bizlerin deyimiyle şanslı hayvanlar. Normal bir insan ömründen 2-3 kat bazen de 8-9 kat daha fazla yaşayabilen en uzun ömürlü canlıları bir listede sizler için toparladık. Listemiz 510 yıldan 170 yıla kadar yaşayabilen bazısı kara bazısı deniz canlısı olan dayanıklı hayvanlardan oluşmaktadır.

Dünyanın En Güçlü Köpekleri

dünyanın en güçlü köpekleriKalıpları, kas kütleleri, saldırı güçleri ve etkili çeneleri ile dünyanın en güçlü köpekleri listesi köpek ırkları içerisinden en güçlülerinden oluşan ilk 10’u içermektedir. Dünyanın en uzun boylu köpeğinden en büyük cüsseli köpeğine kadar bir çok türü bu belgesel tadındaki videoda görebilirsiniz. Görseller ve yazılar köpek ırklarını övmekten ziyade tür hakkında detaylı bilgi vermek amaçlıdır.


Ölümsüz Denizanası Turritopsis Dohrnii

Ölümsüz denizanasıÖlümsüz denizanası olarak bilinen bilimsel ismiyle Turritopsis Dohrnii dünya üzerinde yaşayan doğal yollarla ölmeyen tek canlıdır. 1886 yılında ilk olarak keşfedilen bu canlı türü hakkında ölümsüzlük bilgisi ise 1990 yılında ortaya çıktı. National Geographic belgeselleri ve araştırmalarından ve bilim adamları tarafından yapılan deneyler sonucu elde edilen bulgularda denizanasının kas hücrelerinin hayvan ihtiyaçlarına dönüşebildiğini göstermektedir.